وی با اشاره به تحریم های سخت دشمنان علیه ملت و نظام اسلامی ایران و افزایش فشارها طی سالهای اخیر اظهار کرد: در سایه همدلی، همبستگی و مشارکت مردم غیور و شجاع ایران و بهره گیری از منویات رهبر معظم انقلاب، در ایام مختلف سال شاهد افتتاح پروژه هایی در مسیر عمران و آبادی کشور هستیم.

زارع تصریح کرد: به یقین خدمت رسانی در روستاها از اولویت بالایی برخوردار است به ویژه آنکه بخش قابل توجهی از جمعیت گیلان را روستانشینان تشکیل می دهند.

استاندار گیلان به نقش موثر روستاییان در تامین امنیت و سلامت غذایی هموطنان اشاره و اضافه کرد: روستاییان در تامین کالاهای اساسی و استراتژیک کشور نقش مهمی دارند.

وی به انجام طرح های در حال اجرا از سوی دستگاه های اجرایی و نیز طرح های مشارکتی در روستاهای استان اشاره کرد و گفت: از جمله طرح های مشارکتی استان آبرسانی به ۱۱روستای شهرستان املش است که بر لزوم شتاب در بهره برداری آن تاکید داشتم و با حمایت هایی که صورت می گیرد، به زودی فازهای بعدی آن هم تکمیل می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به چالش آب آشامیدنی در یک سوم از شهر و برخی روستاهای املش و نشست خود با وزیر نیرو در دوشنبه هفته جاری، خاطرنشان کرد: دکتر اردکانیان در خصوص تامین اعتبار برای تکمیل مجتمع تصفیه خانه طول لات رحیم آباد قول مساعد داده است که در رفع مشکلات حوزه آب در شهرستان املش هم موثر است.