تاریخ : پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳ 16 ذو القعدة 1445 Thursday, 23 May , 2024
0
فرمانده کل سپاه هشدار داد؛

قطعا آرامش تان را خواهیم گرفت/ چند شبانه روز است که ترسیده‌ و پیغام می‌دهید …/این جوانان فریب خورده پاره تن خودمان هستند.

 • کد خبر : 7974
 • ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
قطعا آرامش تان را خواهیم گرفت/ چند شبانه روز است که ترسیده‌ و پیغام می‌دهید …/این جوانان فریب خورده پاره تن خودمان هستند.
فرمانده کل سپاه در جریان مراسم بزرگداشت شهید طهرانی مقدم با اشاره به هراس دشمنان از پاسخ ایران به شیطنت‌های اخیر گفت: دشمنان چند شبانه روز است که ترسیده و به حالت آماده باش درآمده‌اند و از طریق کشورهای مختلف پیغام می‌فرستند که پاسخ ندهید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر گیلان، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در مراسم یازدهمین سالگرد شهادت سردار حسن طهرانی‌مقدم فرمانده یگان موشکی سپاه که صبح امروز در قطعه ۲۴ بهشت زهرا و در جوار مزار این شهید برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان این روزها آرزوهایشان را به هم گره زدند و به خیال خودشان همه راه‌ها را بستند؛ اما صورت‌هایشان به سنگ خورد. آن‌ها ناتوان هستند. ملت ایران متوقف نشده و در حال حرکت است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمن تلاش کرد ما را در درون کشور درگیر کند و نگاه ما را از افق‌های بلند، به قلب تهران معطوف کند، ضدانقلاب را در اقلیم کردستان زدیم. در کرانه رود ارس رزمایش بزرگ برگزار کردیم، ماهواره‌بر پرتاب کردیم، سامانه موشکی باور ۳۷۳ را در برد ۳۰۰ کیلومتر آزمایش کردیم و روز گذشته هم اعلام کردیم که موشک جدیدی را توسعه دادیم که هیچ سپر موشکی توان مقابله با آن را ندارد.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: به دشمنان گفتیم آرامش‌تان را می‌گیریم؛ پس قطعا آرامش‌شان را خواهیم گرفت. اکنون چند شبانه‌روز است که آرامش ندارند و به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

وی افزود: آن‌ها ترسیده‌اند و مرتب از طریق چند کشور به ما پیام می‌دهند که نزنید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ملت ایران در حال تغییر محاسبات دشمن است، خاطرنشان کرد: دشمن با یک اشتباه تصور کرد که با به میدان فرستادن تعدادی جوان که فریب‌خورده و پاره تن خودمان هستند، می‌توانند باشکوه و عظمت یک انقلاب جهانی و بزرگ مقابله کنند.

وی تاکید کرد: همیشه دشمن براساس اشتباهاتش خودش را می‌شکند. این بار هم با اشتباه خودشان شکست‌شان می‌دهیم.

مردم راه خود را از دشمن جدا کرده اند.

سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان در سراسر کشور گفت: هفته گذشته در چنین روزی حجم حضور مردم را در خیابان‌ها دیدید. در آن روز ملت تجدید قوا کرد.

وی ادامه داد: اکنون مردم کاملا با آگاهی، ژرف اندیشی، عقلانیت و منطق صف خود را از سیاست‌های دشمن جدا کرده‌اند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: اگر به عمق دشمن نگاه بیندازیم، آن کسانی را که در برابر ملت ایران ایستاده‌اند، خواهیم دید؛ از بایدن تا نتانیاهو تا بن‌سلمان تا فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها که ورشکستگان سیاست جهانی هستند. این عقبه سیاسی جدال جدید است.

هدف ما نجات جوانان فریب خورده است.

وی خاطرنشان کرد: اما در خطوط مقدم، بخش کوچک فریب خورده از جوانان حضور دارند که درصدد جداسازی آن‌ها هستیم. رفتار ما با این افراد متفاوت است و مانند نجات غریق رفتار می‌کنیم؛ آن‌ها پاره‌های تن ما هستند.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: به عنوان یک سرباز کوچک و فدایی ملت که همه آرزویش قربانی شدن برای این مردم بزرگ است می‌گویم که این مسیر از کاخ سفید می‌آید. در شیشه‌نشستگان ریاض، تل‌آویو، نیویورک و پاریس طراح اغتشاشات هستند. آنها ایران را همانطور می‌خواهند که چرچیل و روزولت بدون اطلاع شاه ایران کنفرانسی در ایران برگزار کنند و وقتی شاه به دیدار آن‌ها می‌رود، حسابش نکنند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به ماجرای مخالفت مستشاران آمریکایی با بازدید شاه از پایگاه استراق سمع آمریکایی‌ها در شمال کشور، اظهار داشت: شاه کشور را از جلوی آن پایگاه برگرداندند. بازماندگان چرچیل و روزولت می‌خواهند ایران را به بدتر از آن دوران ببرند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه “دشمنان ایران را وابسته می‌خواهند”، گفت: آن‌ها ایران غیرمستقل و بدون دین می‌خواهند. دشمنان بدانند که ملت ایران زنده است و خودشان سرنوشت‌شان را می‌سازند.

وی تاکید کرد: دشمنان بدانند که اگر یکی از ما را زدند، همه آن‌ها را خواهیم زد. شما قاسم ما را زدید، اما ما همه شما را خواهیم زد و از منطقه بیرون‌تان خواهیم کرد.

ما دشمنان را از منطقه بیرون می‌اندازیم و دست آن‌ها را تا ابد از ایران دور خواهیم کرد. حال اگر مرد میدان هستید، پا جلو بگذارید و به میدان بیایید.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود درباره شهید حسن طهرانی‌مقدم و توان موشکی سپاه گفت: قرآن منطق و کلام حق است. آنچه که می‌گوید در حقیقت عالم جاری است. وقتی خداوند از زنده بودن شهدا سخن می‌گوید، یک حقیقت مسلم است. از شهدا می‌توان شفاعت و شفا گرفت. به عنوان وسیله می‌توان با آن‌ها به خداوند و عالم معنا متصل شد.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: شهید طهرانی‌مقدم مرد آرزوهای دوربرد بود. افق‌های اندیشه‌ای او بسیار وسیع بود و در منطقش چیزی کمتر از فروپاشی نظام‌های استکباری وجود نداشت. او هرگز ناامید نمی‌شد.

وی اضافه کرد: او کسی است که سازمان توپخانه و موشک‌ها را در میانه جنگ به همراه شهید حسن شفیع‌زاده پایه‌گذاری کرد. او از اولین کسانی بود که برای مقابله با تهاجمات موشکی صدام، سپاه را به موشک‌های زمین به زمین مجهز کرد.

وی ادامه داد: در آن زمان که دنیا ما را در حصار خود گرفته بود و ما هنوز قدرت تولید موشک‌های کوتاه برد هم نداشتیم، طهرانی‌مقدم و یارانش توانستند توازن را با شلیک موشک‌ها به بغداد برقرار کنند. آن‌ها در فرازهای سختِ ایران و اسلام راه گشودند، تاریخ ساختند و سرنوشت ملت ایران را تغییر دادند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه حسن طهرانی‌مقدم علمدار و پیشگام در عرصه موشکی بود، تاکید کرد: اولین گام‌ها را او برداشت. در افق دید او تل‌آویو دیده می‌شد. او البته به کاخ سفید نیز نگاه می‌کرد. او از مولا علی (ع) آموخته بود که نگاه خود را به عمق دشمن بیاندازد.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان ساخت: شهید طهرانی‌مقدم برای انهدام آرزوهای دشمن قدرت آفرید. او خستگی‌ناپذیر بود. از عدم موفقیت‌ها ناامید نمی‌شد و مسیر را تا رسیدن به توفیقات طی می‌کرد؛ این وسعت نگاه او بود که ما را به درجه‌ای از قدرت رساند و به مرور قدرتمند و قدرتمندتر شدیم.

وی درخصوص طراحی و ساخت موشک‌های بالستیک برای انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی گفت: وقتی او برای زدن اهداف ثابت و متحرک در دریا برنامه‌ریزی می‌کرد، چنین چیزی در ذهن هیچ تئوریسین نظامی نبود. تصورش هم ممکن نبود که با موشک‌های مافوق صوت بتوان کشتی‌ها را هدف قرار داد. چند بار آزمایش انجام داد تا به نتیجه رسید.

وی تاکید کرد: فرماندهان امروز ما در نیروی هوافضای سپاه راه او را ادامه می‌دهند و پیشرفت‌های بسیاری حاصل شده است.

فرمانده کل سپاه به ویژگی‌های اخلاقی این شهید نیز اشاره کرد و بیان داشت: هنر طهرانی‌مقدم تنها در تاکتیک و تکنیکش نبود، بلکه در کنار همه شکوهی که می‌آفرید، بسیار صمیمی، خوش اخلاق، نیکورفتار، دوست داشتنی، ورزشکار و جوان‌دوست بود و با همه می‌جوشید. هیچ کس فکر نمی‌کرد، چنین کسی درصدد انهدام اسرائیل است.

وی خاطرنشان کرد: او رخ در نقاب کشید و با دست‌های شما در عرش بدرقه شد و جان عزیزش را از دست داد، اما آرزوها و یارانش همچنان زنده هستند و راه او در حال طی شدن است.

لینک کوتاه : https://khabarguilan.ir/?p=7974
 • نویسنده : مازیار جعفری
 • ارسال توسط :
 • منبع : پایگاه اطلاع رسانی خبر گیلان
 • 133 بازدید
 • بدون دیدگاه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • خبرگیلان نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
 • لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.