تاریخ : پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳ 16 ذو القعدة 1445 Thursday, 23 May , 2024
1
همزمان با آغاز ثبت نام کنکور ۱۴۰۰؛

برای ثبت نام کنکور چه نکاتی را باید بدانیم؟

 • کد خبر : 3344
 • ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
برای ثبت نام کنکور چه نکاتی را باید بدانیم؟
پژوهشگر و مشاور آموزشی: برای ثبت‌نام سالم و اصولی در کنکور ۱۴۰۰، داوطلبان آزمون سراسری، مشاوران، معلّمان و مدیران مدارس و آموزشگاه‌ها باید چند نکته و گام مهم را مد نظر قرار دهند.
خبر گیلان؛ پدرام زاویه با اشاره به آغاز ثبت نام کنکور سراسری ، افزود: ۹ نکتۀ برجسته و ۳ گام مهمّ، ویژۀ ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰ را به داوطلبان عزیز کنکور سراسری و مشاوران و معلّمان و مدیران عالی‌قدر مراکز آموزشی سراسر کشور، تقدیم می‌کنم.
۱- هر شخص، بدون در‌نظر‌گرفتن نوع مدرك تحصيلیِ نظام آموزشی (ديپلم نظام آموزشی جديد «نظام ۳-۳-۶ اعمّ از شاخه‌های نظری، فنّی‌و‌حرفه‌ای یا کار‌دانش»، ديپلم نظام قديم يا مدرك پيش‌دانشگاهی)، مجاز به ثبت‌نام در هر يک از گروه‌های آزمايشی «علوم رياضی و فنّی»، «علوم تجربی»، «علوم انسانی»، «هنر» و «زبان‌های خارجی» می‌باشد.

۲- هر فرد، در صورت تمايل، می‌تواند علاوه بر ثبت‌نام در يكی از گروه‌های آزمايشی اصلی (علوم رياضی و فنّی، علوم تجربی يا علوم انسانی)، در یک يا هر دو گروه آزمايشی هنر و زبان‌های خارجی نيز ثبت‌نام نمايد.

۳- دانشجويان دوره‌های غیر‌روزانه (نوبت دوّم «شبانه»، مجازی، پرديس‌های خودگردان، پيام‌نور، دانشگاه آزاد اسلامی، مؤسسات آموزش عالی غيردولتی «غيرانتفاعی»، پردیس خودگردان، شهریه‌پرداز و مجازی)، به‌شرط نداشتن منع نظام‌وظیفه، می‌توانند هم‌زمان با تحصيل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل، برای شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت‌نام نمايند و در‌صورت قبولی، بايد فرم انصراف قطعی از رشتۀ قبلی را به دانشگاه جديد محلّ تحصيل خود ارائه نمایند.

۴- دانشجويان دورۀ روزانه (ورودی سال ۱۳۹۸ و قبل از آن)، برای شركت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، بايد تا تاريخ ۹۹/۱۲/۲۵ با تكميل فرم شمارۀ (۲) {موجود در صفحۀ ۷۲ دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰} و تأييد دانشگاه محلّ تحصيل، انصراف قطعی خود را اعلام كنند و بند ۳۲ تقاضانامۀ ثبت‌نام را علامت بزنند.
متقاضیان مذكور، در صورت عدم انصراف قطعی از تحصيل تا تاريخ تعيين‌شده، در صورت قبولی در آزمون، مجاز به ثبت‌نام و ادامۀ تحصيل در رشتۀ قبولی جديد خود نيستند و به‌عنوان متقاضی متخلّف، تلقّی خواهند شد.

۵- کسانی كه در آزمون‌سراسری سال ۱۳۹۹، در رشته‌محلّ دورۀ روزانه قبول شده‌اند، درصورت شركت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، به‌شرط انصراف تا تاريخ ۹۹/۱۲/۲۵، صرفاً می‌توانند رشته‌محلّ‌های دوره‌های غير‌روزانه را انتخاب کنند.

۶- برای دریافت کد سوابق تحصیلی، جهت استفاده در فرآیند ثبت‌نام آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، به سامانۀ جمع‌آوری اطّلاعات و سوابق تحصيلی، به نشانی http://dipcode.medu.ir مراجعه نمایید.

۷- فایل عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخّصات ذکرشده در صفحۀ ۷ دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، آماده کنید.

۸- شیوه و نحوۀ عملی انجام ثبت‌نام در صفحات ۱۰ تا ۱۲ و رَوش و رِوال تکمیل تقاضانامۀ اینترنتی (ردیف‌های ۱ تا ۵۴)، در صفحات ۱۲ تا ۱۷ دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، به‌شکل جامع و کامل و روان و روشن، بیان شده است.

۹- ثبت‌نام شما زمانی به پایان می‌رسد که کد ۱۶ رقمی پیگیری و رهگیری و شمارۀ پروندۀ ۷ رقمی را دریافت نمایید!

بعد از آماده‌سازی مدارک لازم و اطّلاعات موردنیاز برای به‌کار‌گیری و بارگذاری، باید ۳ گام و قدم را برای ثبت‌نام در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، طی کنید.

گام ۱: دریافت کد سوابق تحصیلی
گام ۲: خرید سریال ثبت‌نام
گام ۳: انجام فرآیند ثبت‌نام
لینک کوتاه : https://khabarguilan.ir/?p=3344
 • نویسنده : مازیار جعفری
 • ارسال توسط :
 • منبع : پایگاه اطلاع رسانی خبر گیلان
 • 161 بازدید
 • بدون دیدگاه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • خبرگیلان نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
 • لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.